Sonda "Szczęść Boże"
Czy słuchasz muzyki chrześcijańskiej?

Św. Roch i Św. Rozalia - patroni chroniący od zarazy

„Od powietrza, głodu, ognia i wojny wybaw nas, Panie” - suplikacja śpiewana w kościołach wyprasza nam u Boga łaskę życia z dala od niebezpieczeństw. W czasach pandemii możemy zwracać się o to poprzez wstawiennictwo świętych.

W tej sytuacji rosnącą popularność zdobywają Św. Roch i Św. Rozalia - patroni chroniący od zarazy. Warto zaopatrzyć się w obrazki z modlitwami do tych świętych. W naszym sklepie posiadamy piękne ikony - patrząc na wizerunek św. Rocha lub św. Rozalii łatwiej będzie Ci się modlić.

Przewodnicy w drodze do świętości

Przykład Św. Rocha i Św. Rozalii - patronów chroniących od zarazy - pozwala nam nie skupiać się na sobie, ale na innych. Urodzony we Francji w XIV wieku św. Roch jako młody chłopak pielgrzymował do Rzymu.

Po drodze zatrzymał się w jednym z włoskich miasteczek. Panowała tam epidemia dżumy, a Roch pośpieszył z pomocą jej ofiarom. W nagrodę za to odważne poświęcenie otrzymał dar uzdrawiania i już za życia uznany został za świętego.

Z kolei św. Rozalię wzruszało cierpienie ukrzyżowanego Chrystusa, a poprzez nie - cierpienia bliźnich. Już po jej śmierci, w 1624 r., wstawiennictwo Rozalii uratowało Palermo od epidemii dżumy.

Obrazki i ikony tych świętych to wspaniały prezent dla babci czy dziadka, z trudem znoszących samotność i lęk związane z pandemią.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium